top of page

Vánoce na Vysočině

Hledáte místo, kde byste mohli strávit Vánoce se svojí rodinou či přáteli a nebýt
přitom rušeni jako v klasickém penzionu či hotelu? 
Nabízíme pronájem celé chalupy s nadstandardním vybavením pro vaše pohodlí.
Přijeďte si odpočinout, relaxovat, strávit co nejvíce času v nádherné přírodě.
Mikroregion Bystřice nad Pernštejnem nabízí zajímavé aktivity a láká k návštěvě
historických i kulturních památek. 

Přijeďte k nám na chalupu 🏡 strávit Vánoce s vašimi nejbližšími. 🎁 Zůstaňte o vánočních svátcích v širším rodinném kruhu. Pozvěte své rodiče, prarodiče, sourozence s rodinami a přijďte k nám do Písečného, kde prožijete opravdovou vánoční atmosféru. Chalupa bude pro Vás vyzdobena ve vánočním duchu, budete si topit v klasických kachlových kamnech a užívat si komfortu, který chalupa nabízí. Navíc Vám rádi připravíme vánoční stromek na nazdobení anebo…🎄 Pokud budete chtít, budete moci jít přímo do našeho lesa a uříznout si stromek sami. Naše děti na to nikdy nenapomenou. Rádi vám zajistíme kapra nebo kapry. 🐟🐟 Můžete si je nechat plavat ve vaně v „černé kuchyni“. Více informací v záložce "Vánoce".

Přijeďte k nám do Písečného, malé obce nedaleko Bystřice nad Pernštejnem na Vysočině. Nabízíme Vám ubytování v zrekonstruovaném statku z 30. let minulého století, který stále dýchá duchem dob minulýcha nabízí komfort moderního bydlení.

 

Chalupa má kapacitu 14 lůžek, plně zařízenou kuchyň s kachlovými kamny, čtyři ložnice, společenskou místnost 
s kachlovým krbem, dvě koupelny a dvě WC. Velikost ložnic a rozmístění lůžek vám dopřeje pohodlí a soukromí. Tři velké ložnice v patře vás svým neradičním architektonickým řešením překvapí - jsou dvoupatrové. V každé z těchto ložnic vás vyvedou masivní schody do podkroví. Posezení u nahřátých kachlových kamen vám navodí příjemnou atmosféru vesnické chlaupy jako u babičky. Na zahradě můžete v sezóně využít krytý bazén, v koupelně vířivku. Celý pozemek je oplocený.

Provoz jsme zahájili v prosinci 2016.

Chalupa je nově zrekonstuovaná, s podlahovým vytápěním ve všech místnostech a s možností parkování v garáži

Chalupa je svou dispozicí a výbavou vhodná pro trávení společných dovolených více rodin, pro rodinná setkání
i firemní víkendy/teambuildingy
V sezóně upřednostňujeme pronájem na celý týden, mimo sezónu je možné chalupu pronajmout na víkendy či prodloužené víkendy. Vše záleží na dohodě, rádi vám výjdeme vstříc.

 

 

 

 

 

 

 

V teplých měsících můžete využít koupání v zastřešeném bazénu s možností večerního koupání s osvětlením.

 

A proč právě "Chalupa u Vipa"?
Pojmenovali jsme ji po našem věrném čtyřnohém kamarádovi, německém křepelákovi VIPovi (VIP = Very Important Pes), který nás celý svůj život (do srpna 2017) doprovázel na našich cestách v ČR i v USA, kde nyní přechodně žijeme.

VIP

Už jste si někdy vyudili maso? V zahradním domku je k dispozici klasická udírna i gril Weber na dřevěné uhlí. V naší udírně z pálených šamotovych cihel s železnými dvířky od místního mistra kováře jsme udili snad všechny druhy masa. Tradiční bůček ze zabijačky, klobásy, salámy i maso před vložením na gril. Udíme tvrdým dřevem na vyšší teploty nebo i několik dní studeným kouřem. I na grilu jsme vyzkoušeli připravit různé druhy masa. Nejlepší zkušenost máme s tzv. stařeným masem, které je vyzrálé a výsledek grilování je fantastický. Lokální dodavatel vynikajícího vyzrálého masa - Maso Klouda (www.maso-klouda.cz) nabízí tu nejvyšší kvalitu, která stojí za vyzkoušení. 

bottom of page