top of page
Vánoce a zima v Písečném

Za Vítochovským kostelem

Období Vánoc je zřejmě pro každého z nás speciální. Je to čas, na který jsou děti maximálně natěšené a my dospělí to samozřejmě prožíváme s nimi. Je to však také čas setkávání s nejbližšími členy rodiny. Dnešní doba nás však často nutíodejít za prací a rodiny jsou více rozeseté. Je to ohromná škoda. Prarodiče vidí svoje vnoučata jenom zřídka a často přichází o to nejlepší. Protože jsme takto žili v dalekých Spojených státech 6 let, dobře víme o čem mluvíme. Velice jsme přehodnotili náš vztah k těmto událostem.

Vánoce jsou především o společných zážitcích s rodinou 

Měli jsme to štěstí, že naše děti mohly prožít Vánoce v malé vesničce Písečné. Vždy jsme se snažili je udělat pro naše děti opravdové a především nezapomenutelné. Děti často zapomenou na to, co dostaly k Vánocům před rokem či dvěma. Co však nikdy nezapomenou, jsou jejich zážitky spjaté s Vánoci. Často po nás děti chtějí, abychom jim vyprávěli o tom, jak jsme byli malí, jaké jsme měli Vánoce my. Proto věříme, že pro každou generaci rodičů je důležité, aby umožnila svým dětem vytvořit si opravdivé zážitky. Aby měly možnost si věci vyzkoušet sami. Na Štědrý den jsme šli vždy procházkou do lesa, přinesli zvířátkům výslužku (jablka, kukuřici, mrkev) a tak nám (a hlavně dětem) tento dlouhý den rychle uběhl. Vymrzlí a zkřehlí jsme si vždy sedli ke kamnům v kuchyni, poslouchali koledy, dívali se na pohádky a napjatě očekávali Štědrý večer.

Přijeďte k nám na chalupu strávit Vánoce s vašimi nejbližšími. Vyzkoušejte si, jaké je to prožít Vánoce v širším rodinném kruhu. Pozvěte své rodiče, prarodiče, sourozence s rodinami a přijďte k nám do Písečného, kde prožijete opravdovou vánoční atmosféru. Chalupa bude pro Vás vyzdobena ve vánočním duchu, budete si topit v klasických kachlových kamnech a užívat si komfortu, který chalupa nabízí. Navíc vám rádi připravíme vánoční stromek na nazdobení anebo… Pokud budete chtít, budete moci jít přímo do našeho lesa a uříznout si stromek sami. Naše děti na to nikdy nenapomenou. Dále Vám rádi zajistíme kapra nebo kapry. Můžete si je nechat plavat ve vaně v „černé kuchyni“.

Také náměstí v nedaleké Bystřici nad Pernštejnem (5 km) bývá krásně nazdobené a láká k návštěvě. Vánoční vzrostlý strom má své místo před kostelem na náměstí společně s betlémem a zvoničkou. Na Silvestra bývá v Bystřici velkolepý ohňostoj.

Procházka k Vírské přehradě

Zmrzlý Štědrý den v r. 2012

Video Vánoce a zima v Písečném
bottom of page